Liigu edasi põhisisu juurde Ligipääsetavus

Arhiveeritud uudised

Jäta leivapuru vahele

Seoses kootsööprojektiga “Nuoret Seprat” toimub 13. -15. oktoobril Soomes Kotka piirkonnas teemanädalavahetus „Kala“, kus kohtutakse Soome kaluritega, külastatakse sadamaid ning kalakasvatusi.
VRKÜ piirkonnast on võimalus osa võtta viiel huvilisel (ettevõtjal).
Kuna kohtade arv on piiratud, siis toimub registreerimine põhimõttel „kes
ees, see mees“. Registreerumiseks kirjutage palun oma nimi ja sünniaeg e-maili aadressile: reili@vrky.ee

****

Virumaa Rannakalurite Ühingu piirkonna lastel (Aseri, Kohtla, Kunda, Lüganuse, Narva-Jõesuu, Narva, Sillamäe, Toila, Vaivara, Vihula, Viru-Nigula)  on taas võimalus osa võtta ühest toredast noorte suvelaagrist, mis toimub 14 – 18 augustil 2017 aastal Uljaste järve kaldal. Laagrit viib läbi SSK Põhjaskorpioni kogenud instruktorid ja laagrikasvatajad, kelle tegevus on sportlik-riigikaitseliste laagrite korraldamine. Laager on lastele vanuses alates 12 eluaastast.

Ehitatakse üles metsalaager, tehakse süüa, magatakse sõjaväetelkides, õpitakse end looduses maskeerima ning hoiduma ohtudest nii päeval, kui öösel. Õpitakse käsitlema terariistu, osaletakse metsarännakutel,  õpetatakse tegema lõket ning esmaabi andmist. Laagris toimuvad ettevõtluse töötoad ja ühe päeva sisustab päästeamet.

Laagri ajakava saate täpsemalt lugeda siit ning infot varustuse kohta, mida peab kaasa võtma ning laagri reeglitest on täpsemalt juttu siin.

Laager on lastele tasuta!

Registreerumine toimub põhimõttel “kes ees, see mees”.

Lisainfo ja registreerimine e-posti aadressil: reili@vrky.ee.
E-maili kirjutage palun lapse nimi, sünniaeg ja elukoht, lapsevanema nimi, telefon ja e-mail.

*****

Püügivahendi parendamise toetus (EMKF meede 1.15) 2017

Euroopa Merendus-ja Kalandusfondi 2014-2020 (EMKF) meetme „Püügivahendi parendamise toetus“ eesmärgiks on toetada selliseid investeeringuid, mis vähendavad kalapüügi mõju merekeskkonnale, toetavad tagasiheite järkjärgulist kaotamist ja hõlbustavad üleminekut mere bioloogiliste elusressursside säästvale kasutamisele.

Toetust rahastatakse  75% ulatuses Euroopa Liidu eelarvest ja 25% on Eesti kaasrahastus.

Meetme eelarve 2017. aastaks on 780 000 eurot.

VASTUVÕTUAEG JA -KOHT

PRIA võtab taotlusi vastu alates 10. juulist kuni 30. novembrini 2017 või kuni meetme rahastamiseks ettenähtud vahendite jäägi ammendumiseni, kui need vahendid ammenduvad enne 30. novembrit.

Taotlusdokumendid palume esitada elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna aadressil info@pria.ee või posti teel Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) keskuse aadressil Tähe 4, Tartu 51010.Täpsema info taotluse esitamise kohta leiate lehelt – pria.ee

26.06.17 on VRKÜ kontor suletud
*****
Lapsed laagrisse!

Kalalaager “Nouret Seprat” toimub 18.-22.juuni 2017 Kalaranna puhkemajas, Eismas, Lääne-Virumaal. Kalaagrisse ootame 7-26 aastaseid lapsi ja noori, keda huvitab rannakalandus.Laagris saavad lapsed teadmisi Virumaa kaladest, rannakaluri püügivahenditest ja merepäästest. Käime lastega koos merel, tutvume rannakalurite tööga, toimub esmaabikoolitus ja valmistame üheskoos kalatoite.

Laager algab 18.juunil kell 12.00. Lapsevanemad toovad lapsed Kalaranna puhkemajja. Asukoha info http://kalarand.ee/kontakt Laager lõpeb 22. juunil. Lapsevanemad on oodatud lõpupeole, mis algab kell 14.30 ning kus saab maitsta laste valmistatud suitsuräime ja torti.
Pidu lõpeb kell 16.00.
Laagrisse registreerunutele saadame lisainfo laagri ajakavast, kodukorrast ja lastelaagri ankeedi e-maili teel.
Registreerumine toimub põhimõttel “kes ees, see mees”.

Lapse registreerimiseks palume saata e-mail aadressile reili@vrky.ee.

E-maili palun kirjutage lapse nimi, sünniaeg ja elukoht, lapsevanema nimi, telefon ja e-mail.

Kui lapse elukoht ei ole Virumaa Rannakalurite Ühingu tegevuspiirkonnas, palun lisage info lapse seotusega Virumaa Rannakalurite Ühingu tegevuspiirkonnaga.

***

29.05 on VRKÜ kontor suletud

***

Virumaa Rannakalurite Ühingul on käsil rahvusvaheline koostööprojekt, mis on suunatud lastele.

Projekti raames on viiel VRKÜ piirkonnaga seotud oleval lapsel juba juunis võimalus osaleda rahvusvahelises purjetamislaagris Soomes Haminas.

SELLEGA SEOSES OTSIME LAAGRIS OSALEVATELE LASTELE SAATJAT.
Laagri toimumisaeg: 12.06-16.06.2017
Laste vanus: 10-13 a.

Saatja kohustused:

–       peamine ülesanne on olla laste kõrval, olla neile vajadusel abiks;

–       laagris toimuva info vahendamine lastele (tõlkimine);

–       vajadusel öövalves olemine;

–       laagripäeviku pidamine. 

Nõudmised saatjale:

–       eesti keele valdamine kõrgtasemel;

–       inglise või soome keele oskus suhtlustasandil;

–       vähemalt keskharidus;
–     varasem lastega töötamise kogemus;
–       tervisetõendi olemasolu;
-   läbinud esaabi koolituse;

–       hea suhtlemis- , väljendus- ja juhtimisoskus. 

Kandideerijal esitada:

–       elulookirjeldus (CV);

–       sooviavaldus;

–       muud kandideerija poolt vajalikuks peetavad dokumendid.

Kandideerimisdokumendid saata aadressile info@vrky.ee

Lisainfo: +372 5330 3930 Reili

Laager korraldatakse LEADER ning EMKF rahastuse toel ning toimub rahvusvahelise koostööprojekti raames, kus osalevad 2 projektipartnerit Eestist ja 2 Soomest.Projektil on ka oma Facebooki lehekülg – https://www.facebook.com/Nuoret-Seprat-Noored-Sõbrad-18305…/ 
Kuulutus sisestai 22.05.2017

***

VRKÜ piirkonna lastele!

Siin on teile üks hea võimalus, kuidas oma koolivaheaega sisustada!

Virumaa Rannakalurite Ühingul on teoksil rahvusvaheline koostööprojekt, mis on suunatud lastele.

Projekti raames on meie piirkonna noortel juba juunis võimalus osaleda rahvusvahelises purjetamislaagris Soomes Haminas.Aeg: 12.06-16.06.2017Osalejad: 10 (Soome) + 10 (Eesti) noort (5 last VIKO piirkonnast +5 last VRKÜ piirkonnast)Vanus: 10-13 aastasedTegevused:

Programm sisaldab purjetamist, esmaabi teadmiste omandamist, navigatsioonimärkide õppimist, skeemide lugemist ja muid purjetamise põhioskusi. Sõidame purjekatega (Optimist), kanuude ja suurte purjelaevadega. Sisustatud on ka muu laagritegevus – mängitakse lauamänge, saab käia saunas ja ujumas. Kuigi programm on tihe, võib igaks juhuks kaasa haarata raamatu või oma lemmikmängu või ajakirja. Majutus toimub sõjaväetelkides.NB! Vajalik on ujumisoskus!

Laager korraldatakse LEADER ning EMKF rahastuse toel ning toimub rahvusvahelise koostööprojekti raames, kus osalevad 2 projektipartnerit Eestist ja 2 Soomest.

Registreerimiseks täita registreerimisleht ning saata see aadressile  – info@vrky.ee

NB! Osalejad valitakse esmase registreerimise alusel.Projektil on ka oma Facebooki lehekülg, kus saad asjadel silma peal hoida https://www.facebook.com/Nuoret-Seprat-Noored-Sõbrad-18305…/

*****
Ootame ettepanekuid, kes võiks olla uus hindamiskomisjoni asenduliige
******VRKÜ üldkoosolek toimub 04.juunil 2017. aastal kell 11.00 Viru-Nigula RahvamajasÜldkoosoleku päevakord:1. 2016. aasta majandusaasta aruande tutvustamine, revisjonikomisjoni ära kuulamine ning 2016. aasta majandusaasta aruande kinnitamine2. Ettepanek anda projektitoetust rohkem kui 60 000 eurot taotluste kinnitamine.3. Hindamiskomisjoni asendusliikme valimine ning sellega seoses rakenduskava B osa muutmine ning kinnitamine4. Jooksvad küsimusedPALUME KINDLASTI KOOSOLEKUL OSALEDA!
Lisainfo: 5340 7663, 5330 3930, info@vrky.ee

Koosoleku kuulutus avaneb siit.
Kuulutus sisestai 02.05.2017 a

******

5.-6. mai 2017 a, kell 11-18 toimub Tallinna Lauluväljakul toidumess “Sööma!”

Sissepääs tasuta.

Täpsem info siit.

******

29. aprillil 2017 toimub esimest korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev. 11 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu. Sadamad on avatud kell 8–14.

Esimesel üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval saab näha sadamaid nii seest- kui ka väljastpoolt. Sadamates on võimalus osta otse kaluritelt värsket kala ja maitsta kohalikke kalatoite.Rohkem saab avatud kalasadamate päevast lugeda siit.

******

Kohtumine Keskkonnainspektsiooniga

5. aprillil 2017  kell 11.00 toimub Narva-Jõesuus Kesk tn 3. kalurite kohtumine keskkonnainspektsiooniga. 

******

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing kuulutab välja EMKF meetme “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine” 2017 aasta esimese taotlusvooru  

Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu järgmistes tegevussuundades:

1. Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamine või turustamine. Toetuste maht 388 396,8

2. Majandustegevuse mitmekesistamine. Toetuste maht 435 840,42

3. Kalasadamate uuendamine. Toetuste maht 371 256,24

4. Koelmualade loomine või taastamine. Toetuste maht 30 032,02

5. Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi edendamine. Toetuste maht  55 879,10

Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu 24.-28. aprillil 2017 tööpäeviti kella 9.00 kuni 17.00 VRKÜ kontoris Võsul, Sadama 2

Taotluse sisseandmiseks ja konsultatsiooniks eelnevalt registreeruda telefonil 53407663 või meiliaadressil info@vrky.ee

Digitaalselt allkirjastatud taotlus tuleb saata e-posti aadressile info@vrky.ee. Samuti saab projektitoetuse taotlusi esitada ka paberkandjal.  Taotlusvormid leiab ühingu koduleheküljelt www.vrky.ee alajaotus “abiks taotlejale” või PRIA koduleheküljelt www.pria.ee.

 Taotlusi võetakse vastu  28. aprillini 2017 kella 17.00-ni.

Kuulutus sisestati 24.03.2017.a

******

27. märtsil on VRKÜ kontor suletud.

******

Virumaa kalanduspiirkonna infopäeva esitlus  21.03.2017 Toila

*****

PRIAst saab toetust rannapüügilaevade ajakohastamiseks

Alates 31. märtsist saavad kaluri kalapüügiluba omavad rannapüügilaevade omanikud PRIA-st taotleda Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014–2020 toetust rannapüügilaeva energiatõhususe parendamiseks.
Eesmärgiks on vähendada kalalaevade mõju kliimamuutusele – selleks toetatakse investeeringuid kalalaevade varustusse ja seadmetesse, mis vähendaksid saasteainete või kasvuhoonegaaside heiteid ja suurendaksid kalalaevade energiatõhusust. Toetuste eelarve 2017. aastaks on 200 000 eurot. Toetusega hüvitatakse kuni 30 protsenti taotleja abikõlblikest kulutustest.

Kes saab toetust

Ühe taotlusega võib taotleda toetust ühe rannapüügilaeva mootori asendamiseks või ajakohastamiseks. Taotluse võib esitada taotleja omandis olevate kõikide rannapüügilaevade mootori asendamiseks või ajakohastamiseks. See tähendab, et taotluste arvu ei piirata.

Toetust antakse programmiperioodil 2014–2020 ühe rannapüügilaeva kohta ühel korral ning tingimusel, et rannapüügilaeva ajakohastamise tulemusena ei suurene laeva mootori võimsus.

Rannapüügilaeval peab olema kehtiv kalalaevatunnistus, laev peab olema taotleja omandis ja vastama järgmistele tingimustele:

• rannapüügilaev kuulub segmenti 4S2 (merel püüki teostava kalalaeva üldpikkus on alla 12 meetri) või 4S4 (siseveekogudel kasutatavad laevad)

• rannapüügilaeva üldpikkus on alla 12 m ja sellega ei kasutata veetavaid püügivahendeid;

• rannapüügilaev ei ole kalalaev, mille mootorivõimsus tuleb sertifitseerida. Sertifitseerima peab kalalaeva mootorivõimsust siis, kui peajõuseadme võimsus on suurem kui 120 kilovatti. Selgituseks: sertifitseerima ei pea nende kalalaevade mootorivõimsust, mille peajõuseadme võimsus on küll üle 120 kW, kuid kalalaev kasutab üksnes seisevpüüniseid või tragimisvahendeid.

Selliseid rannapüügilaevu kasutavad Eestis kalurid merel, Peipsil-Lämmijärvel ja Võrtsjärvel.

Mille jaoks saab toetust

 Abikõlblik on uue mootori ostmise ja paigaldamise kulu (vajalik on tootja sertifikaat!), samuti mitmed soetamis- ja paigaldamiskulud mootori täiustamiseks, nt energiatõhusad propellerid ja veovõllid, katalüsaatorid; taastuvenergiat rakendavad käiturelemendid, näiteks purjed, kerged ülapurjed, tuulikud, turbiinid või päikesepaneelid; energiatõhusad, nt vesinikku või maagaasi kasutavad generaatorid; vööritrasterid; mootorite ümberehitamine biokütustel töötavateks; ökonomeetrid, kütusehaldussüsteemid ja seiresüsteemid; samuti investeeringud otsakutesse, millega täiustatakse jõuallikat.

 Abikõlblike kulude täpse loet­elu sätestab meetme määrus.

Taotluse esitamisest

Taotlused toetuse saamiseks palub PRIA esitada elektrooniliselt e-posti aadressil info@pria.ee või postiga Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti keskuse aadressil Tähe 4, Tartu 51010.

Taotlemiseks vajalikud vormid ja juhised on PRIA kodulehel, nõu saab küsida kalandustoetuste büroost tel 73 71 378 ja 73 71 356. Juhime tähelepanu, et taotluse täitjad peavad ise hindama rannapüügilaeva kütusekulu arvestusega kütuse liiter ühe tonni lossitud kala kohta taotluse esitamisele eelnenud kalendriaastal ja prognoositav kütusekulu arvestusega kütuse liiter ühe tonni lossitud kala kohta kalendriaastas pärast rannapüügilaeva ajakohastamist taotletava toetuse abil.

Taotluste vastuvõtt kestab 30. novembrini või seni, kuni meetme rahastamiseks 2017. a ettenähtud eelarve ammendub.

PRIA hindab esitatud taotlusi määruses toodud hindamiskriteeriumidele vastavalt – iga kriteeriumi eest peab taotlus saama vähemalt 1 punkti – ja teeb otsused 30 tööpäeva jooksul nõuetekohase taotluse laekumisest arvates.

Angela Annilo
PRIA kalandustoetuste büroo peaspetsialist

Kevadine kalade kudeaeg tähendab mitmeid püügipiiranguid

Keskkonnaministeerium
03.03.2017

Kevadhooajaks on kehtestatud mitmed ajutised püügikitsendused, millest kinnipidamine on iga kalastaja südameasi. „Kevade tulek on looduse jaoks murranguline, siis algab looduse jaoks uus aastaring. Paljude kalaliikide jaoks tähendab see kudeaja algust, mistõttu on eriti oluline anda neile paljunemisrahu. Lõppeks on see ju nii nende kui meie kõigi püügi- ja söögirõõmu huvides,“ ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Püügipiirangud on seatud meie kalateadlaste ettepanekutele tuginedes meie kalavarude hoidmiseks. Nende vastu eksides ning seadust rikkudes on tagajärjeks trahv, lisaks võib juhtuda, et hüvitada tuleb ka keskkonnale tekitatud kahju.

Meeles tuleb pidada, et haugipüügikeeld meres kestab 1. märtsist 30. aprillini, Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves 15. aprillist 15. maini, Võrtsjärves 15. märtsist 15. aprillini ning teistes siseveekogudes 15. märtsist 10. maini.

Kohapüügikeeld Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves kestab 5. maist 10. juunini, meres 15. maist 15. juulini, Võrtsjärves 15. maist 15. juunini ning teistes siseveekogudes 15. aprillist 15. juunini.

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves on keelatud püüda rääbist 21. augustist 20. juunini. Teistes siseveekogudes on keelatud püüda rääbist jäävabas vees – 1. maist 1. juulini ja 10. novembrist 30. detsembrini.

Vimba ei või 10. maist 20. juunini püüda Kunda, Selja, Loobu, Valgejõe, Jägala, Pirita, Vääna, Keila, Vasalemma, Vihterpalu, Kasari (koos lisajõgedega), Paadremaa, Audru, Pärnu, Sauga ja Reiu jõest.

Latikat ei või 5. maist 10. juunini püüda Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest (välja arvatud püük lihtkäsiõngega ja käsiõngega) ning 1. maist 20. juunini teistes siseveekogudes, välja arvatud püügil lihtkäsiõnge, käsiõnge ja põhjaõngega. Võrtsjärves puudub latikapüügi piirang.

Lesta ei tohi Soome lahel püüda 15. veebruarist 31. maini ning teistel merealadel 15. veebruarist 15. maini.

Linaskipüük on keelatud Peipsi, Lämmi ja Pihkva järves 20. juunist 20. juulini (v.a lihtkäsiõng ja käsiõng). Teistes siseveekogudes 20. juunist 20. juulini v.a püük lihtkäsiõnge, käsiõnge ja põhjaõngega. Endla järves ja Sinijärves on linkaskipüük keelatud 1. aprillist 20. juulini kõikide püügivahenditega.

Lõhet ja meriforelli ei ole lubatud püüda Soome lahes 15. juunist 30. septembrini, kui püügikoht asub baasjoonest kaugemal kui 4 meremiili. Teistes merepiirkondades ei tohi noid püüda 1. juunist 15. septembrini (juhul kui püük toimub baasjoonest kaugemal kui 4 meremiili). Siseveekogudes on lõhet ja meriforelli keelatud püüda 1. septembrist 30. novembrini, v.a Narva, Selja, Jägala, Pirita, Vääna, Purtse ja Valgejões kalastuskaardi alusel. Täpsemalt saab selle kohta vaadata ajutistest püügikitsendustest. Kalastuskaarte neile ei väljastata 15. oktoobrist 15. novembrini, mil kehtib pea kõikjal täielik püügikeeld (v.a Narva ja Jägala jões).

Jõesilmu ei tohi jõgedest püüda 1. märtsist 30. juunini. Jõeforelli ei tohi püüda 15. septembrist 31. jaanuarini, v.a Narva jõest.

Kõikides veekogudes on keelatud püüda tuurlasi, harjust, tõugjat ja säga.

* * *
Alates 1. märtsist saab taotleda vaba püügivõimsuse arvelt kalalaeva kandmist kalalaevade riikliku registri segmenti 4S2


Taotlusi kalalaeva kandmiseks kalalaevade riikliku registri segmenti 4S2 (Läänemeri, alla 12 meetri) vaba püügivõimsuse arvelt võetakse vastu alates 1. märtsist.
 Määruse kohaselt rahuldatakse Maaeluministeeriumini varem jõudnud nõuetekohane taotlus. Erinevalt varasematest taotlusvoorudest on seekordne taotlusvoor tähtajatu, ehk siis taotlusi menetletakse jooksvalt ja positiivse vastuse saavad taotlused, mis vastavad nõuetele. Taotlusi saab rahuldada seni kuni segmendis 4S2 on piisavalt vaba püügivõimsust mootorivõimsuse osas.
 Nõutud dokumendid:
–          avaldus
–          Veeteede Ameti väljastatud mõõtekiri,
–          kui taotleja pole laeva omanik, siis ka valdust tõendav dokument,
–          Liiklusregistri registreerimistunnistus.

Nõuded taotlejale ja taotlusele:
–          taotlejal peab olema kaluri kalapüügiluba kalapüügiks merel,
–          taotleja peab olema taotlusel märgitud laeva omanik või valdaja,
–          puuduvad kalapüügiseaduse §-s 36 sätestatud kalalaeva registrisse kandmisest keeldumise alused,
–          taotleja ei tohi olla ühegi segmenti 4S2 kantud laeva omanik ega valdaja – sellest nõudest on 2 erandit (toodud allpool),
–          taotluses toodud laeva mootorivõimsus Liiklusregistri registreerimistunnistusel ei või olla suurem kui 15 kW – sellest nõudest on 1 erand (toodud allpool),
–          taotleda saab ühe laeva registrisse kandmist – sellest nõudest on 1 erand (toodud allpool),
–          registrisse kantud laeva mootorivõimsuse suurendamist taotleda ei saa.

Erandid:
–          taotleja võib omada või vallata segmenti 4S2 kantud laevu juhul, kui kõik need laevad on registris arvel sõudepaatidena,
–          taotleja võib omada või vallata segmenti 4S2 kantud laevu, taotleda mitme laeva registrisse kandmist ning taotleja võib taotleda suurema kui 15 kW laeva registrisse kandmist juhul, kui taotleja ei soovi saada vaba püügivõimsust mootorivõimsuse osas (st taotleja omab ise vaba püügivõimsust mootorivõimsuse osas või taotletakse ainult vaba püügivõimsust kogumahutavuse (GT) osas).

Taotluse esitamine:
–          piirkondlikus keskuses kohapeal,  või
–          digiallkirjastatult aadressile epp.meremaa@agri.ee, või
–          tähitult aadressil Lai tn 39 // Lai tn 41, 15056 Tallinn, Harjumaa

* * *

kuulutus sisestatud 15.02.2017
* * *

Otsime rahvusvahelise noortelaagri teenusepakkujaid laagritele mahutavusega vähemalt 20 noort vanuses 7-26 aastat .

Laagrite soovitav sisu ja nõuded laagri korraldajale:

Ootame pakkumuskutseid esitama teenusepakkujaid, kelle laagrite programm võimaldab lastel omandada järgmiseid teadmisi ning kes vastab järgmistele tingimustele:

Periood: 18.06.2017-22.06.2017

Laste arv 12

–         Kaluriõpe algteadmised ja praktiline tegevus

–         Virumaa kalade tutvustus

–         Kaluri püügivahendite tutvustus

–         Võrkude puhastus ja lappamine

–         Kalapüük

–         Mereteemalised käsitöötegevused (4 erinevat tegevust)

–         veeohutus veekogude ääres erinevatel aastaaegadel.

–         Esmaabi koolitus – vees ja looduses, igapäevaelus ja ekstreemsetes olukordades, endale ja kaaslastele.

–         Ettevõtlushoiakute ja ettevõtliku vaate kujundamine elule.

–         Laagris majutus kahestes tubades

–         Laagris toitlustus (kolm söögikorda päevas + oode)

Periood: august 2019 (5 päeva)

Laste arv 20

–             Kaluriõpe algteadmised ja praktiline tegevus

–             Virumaa kalade tutvustus

–             Kaluri püügivahendite tutvustus

–             Võrkude puhastus ja lappamine

–             Kalapüük

–             Mereteemalised käsitöötegevused (4 erinevat tegevust)

–             veeohutus veekogude ääres erinevatel aastaaegadel.

–             Esmaabi koolitus – vees ja looduses, igapäevaelus ja ekstreemsetes olukordades, endale ja kaaslastele.

–             Ettevõtlushoiakute ja ettevõtliku vaate kujundamine elule.

–             Elementaarsete soome keele oskuste omandamine hakkamasaamiseks laagri kontekstis.

–             Laagris kohapealne tõlk, kes on võimeline tõlkima suunal eesti-soome-eesti

–             Laagris majutus kahestes tubades

–             Laagris toitlustus (kolm söögikorda päevas + oode)

 –             Transport Tallinnast laagriplatsile (15 inimest)

–             Transport laagriplatsilt Tallinnasse (15 inimest) 

Tingimused: 

Laagris on üks täiskasvanu, kes omab laagrikasvataja tunnistust  ja vähemalt üks  täiskasvanu, kes omab kehtivat esmaabiväljaõppe tunnistust, hankija kujundab laagri sümboolikaga (logoga) osalejatele esemed (pluusid, põlled jms), mis jäävad hiljem lastele. Laagrikorraldaja täidab majutuse ja toitlustuse korraldamisel seadusest tulenevaid nõudeid. Laagrikorraldaja tagab, et kalandusõppe läbiviija omab kehtivat kalurikutsetunnistust ja kalapüügilaeva. 

Lisainfo:

Palume pakkumuskutse esitajal esitada kirjalikult mõlema laagri üldkirjeldus ja detailne ajakava ning programm. Laagri lõppedes esitab hankija tellijale: registreerimislehed iga laagri kohta, laagrite erinevaid tegevusi kajastav fotopanga.  

Selgituseks:

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing on kalanduse algatusrühm, mis tegeleb muuhulgas piirkonna

kompetentside tõstmisega koostöös ettevõtjate ja teiste tegevusgruppidega nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing ühendab Narva, Sillamäe, Narva-Jõesuu, Vaivara, Toila, Kohtla, Lüganuse, Aseri, Viru-Nigula, Kunda ja Vihula piirkonda.

Otsime koostööpartnereid 2017-2019 aastal aset leidva rahvusvahelise koostööprojekti „Nuoret Seprat – Noored Sõbrad“ jaoks, mille raames korraldatakse kohalikke ja rahvusvahelisi noortelaagreid Eestis ja Soomes, piirkonna kompetentse tõstvaid töötube ja rahvusvahelist kogemuste vahetust toetavaid üritusi. Projekti eesmärk on tõsta kohalike kalanduspiirkonna ettevõtjate kompetentsi, kujundada noortes ettevõtlikku suhtumist ja hoiakuid, tutvustada kaluri igapäevatööd ning kala teekonda merest tarbijani.

Palun esitada  hinnapakkumus hiljemalt 18.02.2017 aadressile info@vrky.ee

Lisainfo – Reili Soppe +372 5330 3930
kuulutus sisestatud 12.02.2017

***   

Pakkumuskutse transporditeenuse pakkumiseks

Palun hinnapakkumust transporditeenusele perioodil 2017-2019 allpool näidatud marsruutidel nimetatud aegadel:

–             12.06.2017  – Võsu-Tallinn  (sadam)– 15 inimest

                16.06.2017 – Tallinn (sadam)-Võsu – 15 inimest

–             13.10.2017-15.10.2016 – Võsu-Tallinn-Helsinki-Kotka-Helsinki-Tallinn-Võsu – 20 inimest, 3         päeva, kohapealne transport Kotka piirkonnas. Väljasõit reedel , tagasi pühapäeval

–             01.2018 – Võsu-Tallinn-Helsinki-Virolahti-Helsinki-Tallinn-Võsu – 20 inimest, 3               päeva, kohapealne transport Virolahti. Väljasõit reedel , tagasi pühapäeval

–             07.2018 Võsu -Tallinn – 15 inimest – sõit nädala algul esmaspäeval

                Tallinn – Võsu – 15 inimest – sõit nädala lõpus reedel

–         08.2018 Tallinn – Kiviõli – 15 inimest – sõit nädala algul esmaspäeval

                Kiviõli – Tallinn – 15 inimest – sõit nädala lõpus reedel

–         09.2018 Tallinn –Narva-Jõsuu – 20 inimest – sõit nädala lõpus reedel

                Narva-Jõesuu-Tallinn – 20 inimest – sõit nädala lõpus pühapäeval

–         06.2019 Võsu- Tallinn – 15 inimest – sõit nädala algul esmaspäeval

                Tallinn – Võsu – 15 inimest – sõit nädala lõpul reedel

–         08.2019 Tallinn – Eisma– 15 inimest – sõit nädala algul esmaspäeval

                Eisma – Tallinn – 15 inimest – sõit nädala lõpus reedel

Selgituseks:

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing on kalanduse algatusrühm, mis tegeleb muuhulgas piirkonna kompetentside tõstmisega koostöös ettevõtjate ja teiste tegevusgruppidega nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing  ühendab Narva, Sillamäe, Narva-Jõesuu, Vaivara, Toila, Kohtla, Lüganuse, Aseri, Viru-Nigula, Kunda ja Vihula piirkonda.

Otsime koostööpartnereid 2017-2019 aastal aset leidva rahvusvahelise koostööprojekti „Nuoret Seprat – Noored Sõbrad“ jaoks, mille raames korraldatakse kohalikke ja rahvusvahelisi noortelaagreid Eestis ja Soomes, piirkonna kompetentse tõstvaid töötube ja rahvusvahelist kogemuste vahetust toetavaid üritusi. Projekti eesmärk on tõsta kohalike kalanduspiirkonna ettevõtjate kompetentse ning kujundada noortes ettevõtlikku suhtumist ja hoiakuid.

Palun teha hinnapakkumine iga rea kohta eraldi.

Palun teie hinnapakkumust hiljemalt 18.02.2017  aadressile info@vrky.ee.

Lisainfo – Reili Soppe +372 5330 3930kuulutus sisestatud 12.02.2017

***
Strateegia muutmise kavand
Strateegia rakenduskava muutmise kavand

Strateegia ja rakenduskava muudatustega on võimalik tutvuda sellel samal lehel alates 21. novembrist.

kuulutus lisatud 17.11.2016

* * *MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing kuulutab välja EMKF meetme “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine” 2016 aasta taotlusvooru.  Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu järgmistes tegevussuundades:1.   Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamine või turustamine. Toetuste maht 220 612,10
2.   Majandustegevuse mitmekesistamine. Toetuste maht 157 580,08
3.   Kalasadamate uuendamine. Toetuste maht 189 096,09
4.   Koelmualade loomine või taastamine. Toetuste maht 31 516,01
5.   Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi edendamine. Toetuste maht 31 516,01
 Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu 1-7 november 2016
tööpäeviti kella 9.00 kuni 17.00 VRKÜ kontoris Võsul, Sadama 2  ning
3.novembril 2016 Narva-Jõesuu Linnavalitsuse ruumides kella 10.00 – 17.00. Taotluse sisseandmiseks ja konsultatsiooniks eelnevalt registreeruda telefonil 53407663 või meiliaadressil info@vrky.ee

Projektitoetuse taotlusi saab esitada paberkandjal. Digitaalselt allkirjastatud taotlus tuleb saata e-posti aadressile info@vrky.ee.
Taotlusi võetakse vastu kuni 7. novembrini 2016 kella 17.00ni.
Taotlusvormid leiab ühingu koduleheküljelt www.vrky.ee alajaotus “abiks taotlejale” või PRIA koduleheküljelt www.pria.ee.

Infopäevad projektitoetuse taotlejatele teisipäeval 4. oktoobril 2016 Võsul Rannaklubis kell 11.00 ja kolmapäeval 5. oktoobril 2016 Narva-Jõesuus Kesk tn. 3 kell 11.00.

* * *

Kalanduse teabekeskus: koolitus „Toiduhügieen kalatoodete käitlejale”
Aeg: 21.10.2016 kell 10-16
Koht: Rakvere, hotell Wesenbergh (Tallinna 25, vt asukohta SIIN)
 
 
Kalanduse teabekeskus koostöös Eesti Maaülikooli Avatud ülikooliga korraldab
MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu liikmetele  reedel, 21. oktoobril algusega kell 10 koolituse „Toiduhügieen kalatoodete käitlejale” Rakveres hotelli Wesenbergh seminariruumis.
Sihtrühm: 
MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu kalakäitlemisega (kalatoitude valmistamisega) isiklikus majapidamises tegelevad ja/või seda kavandavad rannakalurid ja kalandusettevõtjad (kuni 25 osalejat)
Eesmärk: 
tutvustada  toiduhügieeni nõudeid ja riskihindamise tegureid (HACCP) kalakäitlemisel vastavalt kehtivatele õigusaktidele
Maht: 
6 akadeemilist tundi
Lektor: 
Katrin Laikoja, mag (tehn), Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi toiduhügieeni osakonna lektor
Koolituse lõpus sooritatakse test, mille läbinule väljastatakse Eesti Maaülikooli tunnistus.
Tunnistuse väljastamiseks on vajalik osaleja isikukood (märgitakse registreerumisel kohapeal).

A J A K A V A
10.00-10.30    
Kogunemine, tervituskohv, registreerumine
10.30-12.00    
Koolitus
12.00-12.45    
Lõuna
12.45-14.15    
Koolitus
14.15-14.30    
Energiapaus
14.30-16.00    
KoolitusAjakava võib muutuda sõltuvalt ettekannete kestusest  
REGISTREERUMINE
Palun registreeruda kuni 17.10.2016 kell 12 järgneva lingil – http://www.kalateave.ee/et/component/events/?view=event&event_id=818   (lehe allosas)või teatada osalussoovist e-aadressil ave.menets@ut.ee või info@vrky.ee.Koolitus on tähtaegselt registreerunuile tasuta.
Lisateave: koolitusspetsialist Ave Menets, 517 5003, ave.menets@ut.ee  
 Koolituse korraldamine on rahastatud “Euroopa Kalandus-Merendusfondi 2014-2020 rakenduskava” meetme 1.3 “Teadlaste ja kalurite koostöötoetus” vahenditest

* * *

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing kuulutab välja EMKF meetme “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine” 2016 aasta taotlusvooru. 

 Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu järgmistes tegevussuundades:

1.   Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamine või turustamine. Toetuste maht 220 612,10
2.   Majandustegevuse mitmekesistamine. Toetuste maht 157 580,08
3.   Kalasadamate uuendamine. Toetuste maht 189 096,09
4.   Koelmualade loomine või taastamine. Toetuste maht 31 516,01
5.   Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi edendamine. Toetuste maht 31 516,01
 

Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu 1-7 november 2016
tööpäeviti kella 9.00 kuni 17.00 VRKÜ kontoris Võsul, Sadama 2  ning
3.novembril 2016 Narva-Jõesuu Linnavalitsuse ruumides kella 10.00 – 17.00.

 Taotluse sisseandmiseks ja konsultatsiooniks eelnevalt registreeruda telefonil 53407663 või meiliaadressil info@vrky.ee

Projektitoetuse taotlusi saab esitada paberkandjal. Digitaalselt allkirjastatud taotlus tuleb saata e-posti aadressile info@vrky.ee.
Taotlusi võetakse vastu kuni 7. novembrini 2016 kella 17.00ni.
Taotlusvormid leiab ühingu koduleheküljelt www.vrky.ee alajaotus “abiks taotlejale” või PRIA koduleheküljelt www.pria.ee.

Infopäevad projektitoetuse taotlejatele teisipäeval 4. oktoobril 2016 Võsul Rannaklubis kell 11.00 ja kolmapäeval 5. oktoobril 2016 Narva-Jõesuus Kesk tn. 3 kell 11.00.
Kuulutus sisestatud 26.09.2016. a

* * *

Teabepäev „Kudealade ja kalavarude hetkeseisust ning tulevikuvaatest“

Kalanduse teabekeskus koostöös  Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi, Eesti Loodushoiu Keskuse ning Virumaa Rannakalurite Ühinguga korraldab kudealade ja kalavarude hetkeseisu ja tulevikuvaateid tutvustava teabepäeva kolmapäeval, 12. oktoobril  Kõrtsialuse külastuskeskuses.

Toimumisaeg ja -koht:

12.10.2016 kell 11.00 Kõrtsialuse külastuskeskuses Ida-Virumaal, Kõrtsialuse külas, Aseri vallas

Sihtrühm: Osalema on oodatud kutselised kalurid ja harrastuskalastajad, kalatöötlemisega tegelevad ettevõtjad, kõik kalavarude säästlikust majandamisest huvitujad.

Päevakava:

11.00 -11.30 Tervituskohv

“Virumaa kalavarude seisund ja prognoosid ” – Redik Eschbaum TÜ EMI

Lõuna

“Ülevaade lõhe ja meriforelli populatsioonidest Soome lahes” – Martin Kesler TÜ EMI

“Silmu olukord pikaaegsete uuringute valguses” – Meelis Tambets Eesti Loodushoiu Keskus

Registreerumine:
Palun teatada oma osalussoovist  kuni 10.10.2016 kella 12.00-ni e-aadressil info@vrky.ee või telefoni teel – 534 076 63 Lembo Pikkamäe; 533 039 30 Reili Soppe

Teabepäeval osalemine on registreerunuile tasuta.
                   * * *
Narva – Jõesuu Silmufestivali külastus programm 24. septembril 2016
Meie ühingul on selle festivali külastamine neljas kord ja soovime, et sellest saab traditsioon.
Silmufestivali külastuseks sõidab buss järgneval marsruudil ja kellaajal:
Käsmu bussijaam 08:30,
Võsu keskuse bussipeatus 08:35,
Vergi, Altja 08:50,
Eisma 09:10
Karepa,09:20
Kunda tehase ees 09:30,
Viru-Nigula bussipeatus 09.40
Kõrtsialuse (Aseri teerist) 09.50
Purtse bussipeatus 10.00
11.00 Oleme kohal Narva-Jõesuus11.00 – 13.00 Festivali külastamine.
Silmufestivalil kostitavad kohalikud kalurid külalisi tasuta silmusupiga, mida valmistatakse suures katlas ürituse toimumise ajal. Laval esinevad erinevad loomekollektiivid ning toimub laat.
13.15 Sõidame tootjafirmasse „Vitarsis“
Toimub tootjafirma tutvustus ja võimalik kaasa osta tooteid.
13.45 – 14.00 Sõidame Narva ja külastame Narva kindlust15.30 Tagasisõit koju.
NB! Ajad on orienteeruvad ja parem on natuke varem kohal olla.
Palume soovijatel endast enne telefoni või meili teel märku anda, et teaksime millises peatuses keda oodata.Info tel. 534 076 63 Lembo Pikkamäe533 039 30 Reili Soppe
                 * * *VRKÜ infopäev projektitoetuste taotlejatele 4 – 5. oktoobril 2016

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing korraldab
teisipäeval 4. oktoobril 2016 Võsul Rannaklubis kell 11.00 ja
kolmapäeval 5. oktoobril 2016 Narva-Jõesuus Kesk tn. 3 kell 11.00

Infopäeva EMKF meetmest 3.2. “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine” projektitoetuse taotlejatele ja teistele huvilistele.

Infopäeva kava:2016. aasta taotlusvoorKes saab taotlust esitadaMis tegevustele saab taotust esitadaHankekohustusKäibemaks ei ole abikõlblikRiigiabi piirmäärTaotlusvormid ja lisadokumendidOsalemine kõigile tasuta.
Lisainfo tel. 53407663 Lembo Pikkamäe ja 53303930 Reili Soppe ning ühingu kodulehel www.vrky.ee
Kuulutus on liatud 02,09,2016

                    * * *
Kalanduse teabekeskus: teabepäev „Toiduseaduse sätted” 27. septembril algusega kell 10.00 Rakveres AQVA SPAsAeg: 27.09.2016 kell 10.00-15.30
Koht: AQVA Hotel & Spa (Parkali 4, Rakvere, vt asukohta SIIN), seminariruum MARCUSK U T S EHead Virumaa Rannakalurite Ühingu liikmed!
 
Kalanduse teabekeskus koostöös Veterinaar- ja Toiduametiga korraldab MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu liikmetele toiduseaduse sätteid, kala käitlemise erinevaid võimalusi ning toidualase teabe esitamise nõudeid tutvustava teabepäeva teisipäeval, 27. septembril Rakveres.
Sihtrühm: MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu kalakäitlemisega (kalatoitude valmistamisega) isiklikus majapidamises tegelevad ja/või seda kavandavad rannakalurid ja kalandusettevõtjad (kuni 25 osalejat)

Eesmärk: Tutvustada kala käitlemise erinevaid võimalusi ja toidualase teabe esitamise nõudeid kalatoodete väikekäitlejatele. Selgitada, mis nõuded laienevad toidu käitlemisest teatamisele ning tegevusloa alusel toidu käitlemisele. Käitlemisprotsessi käigus tekkinud küsimustele vastamine, sh juhtumipõhised lahendused. Kogemuste vahetamine praktikult-praktikule arutelude kaudu.
Tutvu ajakava, teemade ja lektoritega lingil http://www.kalateave.ee/et/component/events/?view=event&event_id=815
 
Registreerumine on avatud kuni 23.09.2016 kell 12
lingil http://www.kalateave.ee/et/component/events/?view=event&event_id=815 (lehe allosas)
või ave.menets@ut.ee

                      * * *

Tähelepanu!MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu ÜLDKOOSOLEK toimub 03.juulil kell 11.00 Viru-Nigula Rahvamajas.

Lisatud 31.05.2016 
Hindamiskomisjoni moodustamine ja töökord – kavandRakenduskava kavand

                   * * *

Maaeluministeerium korraldab 3.juunil, kell 10.00, Rakveres  hotellis Wesenbergh

Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 toetuste infopäeva.

Infopäeval antakse ülevaade EMKF 2014–2020 toetuste põhimõtetest ja muudatustest 2016. aasta taotluste menetlemisel.

Orienteeruv päevakava on järgmine:
 
09.30 – 10.00     Kogunemine, tervituskohv
10.00 – 10.15   Ministri / ministeeriumi esindaja avasõnad (MEM)
10.15 – 11.00     EMKF 2014-2020 tutvustus (Juhani Papp / Ain Soome, MEM)
11.00 – 11.45     Rannapiirkondade meetme tutvustus (Liis Reinma, MEM)
11.45 – 12.15     EMKF 2016 taotluste menetlemisest (PRIA)
12.15 – 13.00     Kohvipaus
13.00 – 13.30     Kalanduse teabekeskuse tegevused (Toomas Armulik / Erko Veltson, Kalanduse                     teabekeskus)
13.30 – 14.15     Kohaliku strateegia tutvustus
14.15 – 14.45     Küsimused-vastused

Infopäeval osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida.
 
Infopäevale on oodatud rannapiirkondade elanikud, vabaühendused, ettevõtjad, kohalikud omavalitsused.

                     * * *

Tähelepanu!

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu ÜLDKOOSOLEK toimub 20. märtsil kell 11.00 Viru-Nigula Rahvamajas.

kuulutus sisestati 04.03.2016
                     * * *                

Järgmisel VRKÜ üldkoosolekul on plaanis muuta põhikirja. Määrusest tulenevalt on juurde lisatud kaks alapunkti (kollasega märgistatud) ning muudetud on ühe alapunkti sõnastust (üleliigne tekst läbikriipsutatud). Kui kellelgi on lisaks veel mõni muudatusettepanek, siis ootame neid aadressile info@vrky.ee.
                   
                     * * *


Toimumisaeg:
 01.03.2016 algusega kell 11.00
Toimumiskoht: Pargi 15, Jõhvi (vt asukohta)
Sihtrühm: Virumaa kalurkond
 
K U T S E teabepäevale
 
Olete oodatud osalema Keskkonnaministeeriumi korraldataval teabepäeval “Kalapüügieeskirja kavandatavad muudatused” teisipäeval, 1. märtsil algusega kell 11.00 Jõhvis, Pargi 15 (Keskkonnaameti nõupidamistesaalis).
 
Õigusaktide muudatusi tutvustavad Keskkonna- ja Maaeluministeeriumi esindajad, arutelus on oodatud osalema kalurkond ja Keskkonnainspektsioon.
 
Ajakava
 
·         11.00   Kalapüügieeskirja kavandatavad muudatused (Liivika Näks – Keskkonnaministeerium)
                    Arutelu
·         14.00   Energiapaus
·         14.30   Muudatused püügiandmete esitamise ja püügipäevikute täitmise korras
                   (Ain Soome, Gunnar Lambing – Maaeluministeerium)
                    Arutelu
Materjal:
·         kalapüügieeskiri (üldosa ja meresätted)
·         kalapüügieeskirja muudatused vs kehtiv redaktsioon
 
Teabepäev on osalejatele tasuta.
 
Registreerumine on avatud kuni 26.02.2016 kell 12.00 e-aadressil info@vrky.ee

Registreerunute nimekiri
                   * * *

13.detsembril 2015. a. toimuval VRKÜ üldkoosolekul on päevakorras VRKÜ põhikirja muutmine ja kinnitamine uues redaktsioonis, sellega seoses ootab VRKÜ juhatus oma liikmetelt muudatusettepanekuid. Muudatusettepanekuid saab esitada kuni 04.12.2015.

                   * * *
Tähelepanu!

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu ÜLDKOOSOLEK toimub
13. detsembril 2015. aastal Viru-Nigula rahvamajas
kell 11.00

kuulutus sisestatud 11.11.2015. a

***

Virumaa ja Peipsi kalanduse alagatusrühmade koostööprojekti “Õppereis Gotlandile”, mis toimub 08. – 14.10. 2022
Reisile on eelistatud vabatahtlikkuse alusel toimetavad juhatuse, revisjoni ja hindamiskomisjoni liikmed ja aktiivsemad projektitaotlejad.
Kohtade jaotamisel võetakse arvesse ka viimastel koolitusreisidel osalemist, et välistada pidevalt samade inimeste osavõttu.
Meie piirkonnast osaleb 10 inimest. 

Kellel on võimalus ja huvi osaleda, siis andke palun teada kas e-kirja – info@vrky.ee või telefoni teel – 53303930

***

Virumaa ja Läänemaa kalanduse alagatusrühmade koostööprojekt “Õppereis Kreekasse”, toimub 12. – 18. 10. 2022
Reisile on eelistatud vabatahtlikkuse alusel toimetavad juhatuse, revisjoni ja hindamiskomisjoni liikmed ja aktiivsemad projektitaotlejad.
Kohtade jaotamisel võetakse arvesse ka viimastel koolitusreisidel osalemist, et välistada pidevalt samade inimeste osavõttu.
Meie piirkonnast osaleb 18 inimest.

Kellel on võimalus ja huvi osaleda, siis andke palun teada kas e-kirja – info@vrky.ee või telefoni teel – 53303930

***

MTÜ Läänemaa Rannakalanduse Selts ja MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing kutsuvad Teid esitama hinnapakkumust konkursi kutse tehnilises kirjelduses toodud tingimustel korraldatava koostööprojekti „Kreeka kalanduse ja rannikuturismi teemaline õppereis“ läbiviimiseks. 

Täpsem teenuse kirjeldus on toodud konkursi kutse tehnilises kirjelduses punktis 3.

Konkursi tulemusena sõlmitakse kirjalik hankeleping. Hankijad teevad hankelepingu sõlmimise otsuse ja esitavad igale pakkujale selle otsuse kohta teate, milles sisalduvad väljavalitud pakkuja või pakkujate nimed ja väljavalituks mitteosutunud pakkujale esitatavas teates lisaks väljavalitud pakkumust iseloomustavad andmed ja eelised teate saaja pakkumusega võrreldes.

Hankijad sõlmivad hankelepingu pakkujaga, kes on esitanud majanduslikult soodsaima pakkumuse, mille hindamiskriteeriumiks on madalaim hind.

Hinnapakkumised palume esitada hiljemalt 22.08.2022. e-posti aadressidele:

info@lrs.ee ja info@vrky.ee.

Pakkumuskutse

Lisa 1
Kuulutus sisestati: 12.08.2022

***

Kuulutus sisestati 31.05.2022
Majandusaasta aruanne 2021. a

***

        Kuulutus sisestati 20.05.2022

***

Kuulutus sisestati 06.01.2022

***

Rakenduskava ja strategeia muudatused
Kuulutus sisestati 17.11.2021

Kuulutus lisati 13.05.2021


***

Kuulutus sisestati 03.12.2021.a


***

Strateegia muudatuste ettepanekud – N-Jõesuu sadama ankeet
Rakenduskava muudatuste ettepanekud – Rahaliste vahendite jaotus tegevussuundade lõikes

Rakenduskava ja strateegia muudatused kinnitatakse vastavalt üldkoosolekul tehtud otsustega.

Kuulutus lisati 16.09.2020Tähelepanu!

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing kuulutab välja EMKF meetme “Kalanduspiirkonna kohaliku arengu strateegia rakendamine” 2020. aasta esimese taotlusvooru.

Projektitoetuse taotlusi võetakse vastu järgmistes tegevussuundades:

1. Kalapüügi- või vesiviljelustoodete väärindamine või turustamine – 80 000 eurot

2. Majandustegevuse mitmekesistamine – 72 524, 51 eurot

3. Kalasadamate uuendamine – 18 514 eurot

4. Sotsiaalse heaolu ja kultuuripärandi edendamine – 25 000 eurot

Projektitoetuse taotlusi saab esitada läbi e-pria 15. 04. – 27. 04. 2020. a

Nõustamine toimub telefoni või e-kirja teel.

Kontakt ja info: +372 5330 3930, info@vrky.ee, www.vrky.eeKuulutus lisati: 16.03.20

***

Martin Kesleri esitlus – Ülevaade lõhest, meriforellist ja teistes rannikumere kaladest Soome lahes

Redik Eschbaumi esitlus – Kalavarust Soome lahel

***

Rakenduskava ja strateegia muudatused kinnitatakse vastavalt üldkoosolekul tehtud otsustega.
Rakenduskava muudatused
Strateegia muudatus
Kuulutus sisestati 23.10.2019


***

kuulutus sisestati 31.08.2019.a

***

Kalanahkade parkimise õpituba.

03.-04.09 toimub Kalaranna puhkemajas Eismal kalanahkade parkimise õpituba.
Õpituba algab mõlemal päeval kell 9.30 ning kestab kella 17.00-ni.
Õpituba on praktilise suunitlusega, osalejad teevad kogu parkimisprotsessi omakäeliselt läbi.
Parkimistarvikud ja toorme (kalanahad) tagab juhendaja. 
Õpituba viiakse läbi soome keeles, tõlge tagatakse eesti keelde.
Juhendajaks on Ossi Kumpulainen (Kalaparkki OY, www.kalaparkki.fi).
Õpituba sisaldab energia- ja lõunapause ning kaugemalt tulnutele ööbimist Kalaranna puhkemajas.
Koolitus on kõigile tasuta.
Oma osalemis- ja majutussoovist andke palun teada saates vastavasisuline kiri mulle  – info@vrky.ee
Otsutama peab kiiresti, sest kohtade arv on piiratud.

***

Kutsetunnistus rannakalurile

Kalurite liidu korraldatav tasuline kutseeksam on kavandatud sel sügisel 28. septembriks. Eksami asukoht selgub ajapikku ja on otseses seoses ametikooli pakutava täienduskoolitusega. Dokumendid eksamile pääsemiseks on vaja esitada kalurite liidule elektroonselt hiljemalt 1. augustil (täpsem teave www.kalurikutse.ee). Järgmine võimalus rannakaluri kutset taotleda tekib ilmselt 2020 kevadel.

Kutseeksamiks ettevalmistavat täienduskoolitust korraldab Hiiumaa ametikool (www.hak.edu.ee) vahetult enne eksamit 26.-28. septembrini. Koolitusele saab registreeruda ametikooli veebilehel (vt „2019. a täienduskoolitused“), lisateavet jagab täiendusõppejuht Jane Üksik (koolitused@hak.edu.ee, 5690 7746). Koolitus on tasuta ja selle käigus käsitletakse kõiki rannakalurile olulisi teemasid – koos arutatakse läbi tähtsad seadusepügalad, täidetakse rannapüügipäevikut, proovitakse näpuosavust kalapüügil enim kasutatavate sõlmede sõlmimisel. Praktikult praktikule koolitus on osalejate seas väga hinnatud, selle käigus on kohapeal alati tekkinud sünergia, mille loob kogemuste vahetus.

***

Virumaa Rannakalurite Ühing MTÜ koostöös Harju Kalandusühinguga korraldab  õppe- ja tutvumisreisi Lõuna-Prantsusmaale ja Prantsuse ning Hispaania Baskimaale (koostööprojekt „Kohalik kala taldrikul“). Reis toimub 30.09-05.10.2019.


Esialgne päevakava on siin.
Meie ühingust saab osaleda 12 inimest.
Registreerimine käib põhimõttel, kes ees see …. saab reisile.
Palun saatke oma osalemissoov ja isikukood. Samuti õige nime kirjapilt, mis peab olema kontrollitud reisidokumendi järgi (ID kaart või pass).
Ühe inimese reisimaksumus on 1262,95 eurot,  millest omaosalus 20% ehk 252,59 eurot
Reisist osavõtmise tingimus on, et osaleja tasub reisi kogusumma ehk siis 1262,95 eurot VRKÜ arvelduskontole – EE471010220095527012 (selgitus Prantsusmaa + osaleja nimi)
Reisi lõppedes, kui PRIA on teinud tagasimakse, saab osaleja tagasi toetuse osa ehk siis 1010,36 eurot

Kiiret reageerimist!

***

kuulutus sisestati 29.05.2019.a

Rakenduskava muudatused

26.06.2019. a Üldkoosoleku otsusega rakenduskava muudatused
Strateegia muudatused

26.06.2019. a Üldkoosoleku otsusega tehtud strateegia muudatused:

strateegia lk 40
strateegia lk 50
strateegia lk 59
strateegia lk 61, strateegia lk 62,  strateegia lk 112
strateegia lk 113
strateegia lk 121-123

Hindamiskoisjoni töökorra muutmine seoses e-priale üleminekuga.

26.06. 2019. a Üldkoosoleku otsusega tehtud hindamiskoisjoni moodustamine ja töökorra muudatused

***

Hindamiskomisjoni liikmete volitused lõppevad 03.07.2019. a

Sellega seoses toimub VRKÜ üldkoosolekul hindamiskomisjoni liikmete volituste pikendamine ja uute liikmete valimine.

Kellel on huvi osaleda hindamiskomisjoni töös, siis palun saatke oma soovivavaldus hiljemalt 24.06 e-posti aadressile info@vrky.ee. sooviavaldusele kirjutage palun huvirühm, keda te esindate ning hindamisvaldkond.

***

Noorte kalandus- ja merenduslaager Nuoret Seprat

Noorte kalandus- ja merenduslaager Nuoret Seprat toimub

16.-20.juuni 2019 Kalaranna puhkemajas, Eismas, Lääne-Virumaal.

Laagrisse ootame 12-14 aastaseid noori, keda huvitab rannakalandus ja meresporditegevused.

Laagris saavad lapsed teadmisi rannakalandusest, Virumaa kaladest, merepäästest ja esmaabist.

Kolmel laagripäeval on lapsed iga päev 5 tundi merel, et õppida purjetama, sup-laua ja kajakiga sõitma. Eelnev kogemus merespordiga tegelemisel ei ole vajalik, kuid lapsel ei tohiks olla veekartust

Laager algab 16.juunil kell 13.00.

Lapsevanemad toovad lapsed Kalaranna puhkemajja.

Asukoha info http://kalarand.ee/kontakt .

Laager lõpeb 20. juunil kell 13.00.
Laagrisse registreerunutele saadame lisainfo laagri ajakavast, kodukorrast ja lastelaagri ankeedi e-maili teel.Registreerumine toimub põhimõttel “kes ees, see mees”.

Lapse registreerimiseks palume saata e-mail aadressile info@vrky.ee

E-maili palun kirjutage lapse nimi, sünniaeg ja elukoht, lapsevanema nimi, telefon ja e-mail.

Kui lapse elukoht ei ole Virumaa Rannakalurite Ühingu tegevuspiirkonnas, palun lisage info lapse seotusega Virumaa Rannakalurite Ühingu tegevuspiirkonnaga.

***

Kalanduslaager Soomes

12.06-15.06.2019 toimub Soomes kalanduslaager noortele.
Oodatud on noored 16-30.
Laagri maksumus 50 eurot (omaosalus)
Laagri ajakava
Jagage palun teavet piirkonna noortele. Registreerimine kestab 31. maini.

***

Koostöös Harjumaa kalanduspiirkonnaga toimub ühine reis Hiiumaa kalanduspiirkonda. Reis leiab aset 24.05. – 26.05.2019.

Hiiumaale sõiduks stardib buss reedel, 24.05 hommikul kella 8 paiku Võsult Tallinna kaudu 13.00 väljuvale praamile. Pühapäeval kell 16.00 väljub praam mandrile.

Sõidu eesmärk on tutvuda kohaliku kala ja toiduga. Selle raames külastame “Tuulekala festivali” (vt http://hiiukala.org/index.php?page=tuulekala-festival) ning piirkonna parimaid näiteid. Ööbimine on broneeritud Konnaoja Puhkemajas, organiseeritud on toitlustus.

Kohapealne kava on täpsustamisel.
VRKÜ-st  saab osaleda 12 inimest ja nagu ikka käib registreerimine kiiruse peale.

Päris tasuta reis ei ole, selleks tuleb esialgu tasuda omaosalus 100 eurot

***Kalanduslaager Soomes

12.06-15.06.2019 toimub Soomes kalanduslaager noortele. Laagris osalevad 16. – 30. aastased noored. 
Sellega seoses otsime oma noorte saatjaks grupijuhiti.
Oma soovist andke palun teada helistades telefonil 53303930 – Reili või siis
saatke oma osalemissoov aadressile info@vrky.ee

***
Saarte kalandus koostöös Virumaa Rannakalurite Ühinguga korraldab õppereisi Islandile, mis toimub 03. – 08. juuni 2019.
Esialgne päevakava on siin.
Meie ühingust saab osaleda 16 inimest.
Registreerimine käib põhimõttel, kes ees see …. saab reisile.
Palun saadke oma osalemissoov ja isikukood. Samuti õige nime kirjapilt, mis peab olema kontrollitud reisidokumendi järgi (ID kaart või pass).
Ühe inimese reisimaksumus on 1661, 49, millest omaosalus 20% ehk 332,30
Reisist osavõtmise tingimus on, et osaleja tasub 10.maiks reisi kogusumma ehk siis 1661,49 VRKÜ arvelduskontole – EE471010220095527012 (selgitus Island + osaleja nimi)
Reisi lõppedes, kui PRIA on teinud tagasimakse, saab osaleja tagasi toetuse osa ehk siis 1329, 20

Kiiret reageerimist!
***

Seoses Avatud sadamate päevaga, mis toimub 27.04 Võsu sadamas otsib Virumaa Rannakalurite Ühing MTÜ järgmiseid teenusepakkujaid:

–         muusikuid;

-  lava ja helithenika rent;

–         kalakokk;

–         lasteala tegevuste läbiviija;

–         traditsiooniliste püügivahendite tutvustaja

Huvi korral võtke palun ühendust info@vrky.ee või telefonil 53303930 – Reili

***
TÄHTIS! Taotlused tuleb esitada läbi e-pria järgmisel lingil –
https://epria.pria.ee/login/#/login
Taotluseid saab esitada alates 27.03 kuni 03.04 kella 23.59.
Palun ärge jätke taotluse esitamist viimasele päevale.
Väike juhend taotluse esitamiseks on siin  – JUHEND

***

PRIA annab teada, et 29.03 kell 12.00 kuni 1.04 kell 8.00 planeeritud PRIA infosüsteemide uuendamine jääb sel korral ära, sest ilmnesid tehnilised tõrked, mis takistavad süsteemide uuendamist.
Antud perioodil toimivad kõik e-PRIA süsteemid tavapäraselt ning kõiki toiminguid on võimalik teostada.
Vabandame tekkinud ebameeldivuste pärast!

Lugupidamisega ja meeldivat koostööd soovides
PRIA

***

29. märtsil alates kella 12.00-st kuni 1. aprillil kella 8.00-ni toimub PRIAs infosüsteemide uuendamine ning e-PRIA kasutamine on sel ajal häiritud. e-PRIAs on võimalik teha kõiki toiminguid (sh taotluste ja dokumentide EELTÄITMINE), välja arvatud kliendiks registreerimine, kliendiandmete muutmine, volituste andmine ja erinevate dokumentide ning taotluste esitamine. Lisaks ei ole võimalik kasutada loomade utiliseerimise ja sigade tapamajja liikumise teenust. Vabandame ebameeldivuste pärast!
 
Seega ajavahemikul 29.03.19 kell 12.00 kuni 01.04.19 kell 08.00 on nendel taotlejatel, kes on PRIA kliendiks ennast varem registreerinud, siiski võimalik taotlusi iseteeninduskeskkonnas eeltäita, kuid mitte esitada. Tehnilistel põhjustel puudub sel ajaperioodil võimalus vajutada nuppu „Esita“. Taotlusi saab esitada ehk „Esita“ nuppu vajutada jälle alates 01.04.19 kellast 08.00.
 
Kes ei ole ennast veel kliendiregistrisse kantud või kes soovib oma kliendiandmeid muuta ja volitusi anda, tehke seda võimalusel enne 29.03.19. See võimaldab soovi korral reedest kuni esmaspäeva hommikuni 29.03.19 – 01.04.19 taotlusi iseteeninduskeskkonnas eeltäita.

***

kuulutus sisestatud 14.02.2019.a

***

07.02.2019 Üldkoosolekul plaanitavad strateegia ja rakenduskava muudatused: 

Seoses määruse muudatusega läheb strateegias muutmisele taotluste vastuvõtu tingimused. Selgitus: alates 01.03.2019 saab algatusrühmade, koostöötegevuste ja projektitoetuse taotlusi esitada ainult läbi e-PRIA. Muul viisil neid siis enam esitada ei saa. Projektitaotluste puhul tähendab läbi e-PRIA esitamine seda, et taotlejad esitavad läbi e-PRIA taotluse algatusrühmale ja sealt algab taotluse edasine menetlus uues süsteemis niikaua, kui PRIA otsused teeb.

Strateegia muudatused:

–      vastavalt rakenduskava muudatustele, muuta ka strateegias tegevussuuna vahelisi protsente;

–      vastavalt määruse paragrahvi 14 lõike 3 punktide 1–5 muutumisega asendada tekstiosa „tulumaksuseaduse § 8” tekstiosaga „haldusmenetluse seaduse § 10;

–      tõsta hindamiskomisjoni liikmete töötasu (hindamiskomisjoni esimehe tasuks 200 eurot neto ja tavaliikmele 160 eurot neto).

Rakenduskava muudatusettepanekud on järgnevad:

–      kanda 2018. a jäägid 2019.a eelarvesse.

–      muuta rakenduskava B-osa (hindamiskomisjoni liikmed)

–      tõsta II tegevussuunast I-sse tegevussuunda 181 153,05 eurot. II-tegevussuunda jääks 15 000 eurot (Lisa leht 1)

–      muuta koostööprojektide eelarveid (Lisa leht 2)Lisa  – Rakenduskava muudatused

***

VRKÜ üldkoosoleku ja infopäeva täpsustatud päevakava:
 *07.02. 2019 neljapäev

*13.30 kogunemine, tervituskohv
 *14.00 üldkoosolek, mille päevakord on järgnev:

1. VRKÜ rakenduskava 2015-2022 muudatuste tutvustamine ja kinnitamine
2. VRKÜ strateegia 2015-2022 muudatuste tutvustamine ja kinnitamine
3. Informatiivsed küsimused – selle päevakorra punkti all esinevad Ain
Soome ja Liis Reinma (Maaeluministeerium), Erik Parts (Keskkonnainspektsioon) ja Liivika Näks (Keskonnaministeerium). (esinejad ootavad teilt küsimusi, mis teemadel rääkida)
*18.00 õhtusöök


 *08.02.2019 reede

09.30 Sergei Gordejevi kaluritalu külastus

 *NB! Buss väljub Võsult neljapäeval kell 11.30 ( võtab ka tee äärest soovijad peale – Võsu-Haljala-N-jõesuu) ja tagasi sõidab reedel u 10.30.*
Need, kes tulevad kaugemalt ja ööbima ei plaani jääda, peavad tulema autoga.
 *Palun saatke vastused alljärgnevatele küsimusete:*
Kas tulete bussiga?
Kas osalete õhtusöögil?
Kas soovite ööbimist?

***

kuulutus sisestati 10.01.2019.a


Strateegia muudatused:

–      vastavalt rakenduskava muudatustele, muuta ka strateegias tegevussuuna vahelisi protsente;

–      vastavalt määruse paragrahvi 14 lõike 3 punktide 1–5 muutumisega asendada tekstiosa „tulumaksuseaduse § 8” tekstiosaga „haldusmenetluse seaduse § 10;

–      tõsta hindamiskomisjoni liikmete töötasu (hindamiskomisjoni esimehe tasuks 200 eurot neto ja tavaliikmele 160 eurot neto).

Rakenduskava muudatusettepanekud on järgnevad:

–      kanda 2018. a jäägid 2019.a eelarvesse.

–      muuta rakenduskava B-osa (hindamiskomisjoni liikmed)

–      tõsta II tegevussuunast I-sse tegevussuunda 181 153,05 eurot. II-tegevussuunda jääks 15 000 eurot (Lisa leht 1)

–      muuta koostööprojektide eelarveid (Lisa leht 2)Lisa  – Rakenduskava muudatused

***

kuulutus sisestati 13.11.2018.a
Strateegia muudatused
Rakenduskava muudatused

***

Konkurss uute kontoriruumide leidmiseks

Virumaa Rannakalurite Ühing MTÜ Võsu kontori leping aadressil Sadama 2 lõppes 31.augustil.
Sellega seoses kuulutame välja konkursi uute kontoriruumide leidmiseks. 

Pakkumisi ootame 15. oktoobrini aadressile info@vrky.ee.

***

kuulutus sisestati 29.08.2018

***

KÕIK KOHAD ON TÄIS!

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing ja MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu korraldavad 22.10-25.10 Pariisi toidumessi SIAL külastuse.

Pariisi toidumess SIAL https://www.sialparis.com/  toimub 21-25 oktoober Prantsusmaal Pariisis. Tegemist on ühe suurima toidu innovatsiooni messiga maailmas, kus on suur osa ka kalatoodetel ning erinevatel konservidel/säilikutel. Messi külastus annab osalejatele hea ülevaate, millised on toidutrendid maailmas ning loodetavasti saavad osalejaid häid ideid kala jm. mereandide väärindamiseks.

Kuna kohtade arv  osavõtjatele on piiratud (VRKÜ-st -3 osalejat)

Eelisjärjekord on nendel, kes pole sellel aastal veel ühestki reisist osa saanud.

Registreerimine toimub peale antud kuulutuse avaldamist laekunud soovide järjekorra alusel aadressil info@vrky.ee

***

Rannakaluri kutse taotlemise dokumente saab esitada kuni 23. juulini

Rannakaluri kutsetunnistus annab õiguse töötada kutselise kalurina. Kalurikutse nõue tuleneb kalapüügiseadusest, mille sätte alusel võib kaluri kalapüügiloale kanda ainult sellise kaluri nime, kellel on rannakalur, tase 4 kutse kutseseaduse tähenduses.

Kutse taotlemise dokumente on võimalik esitada kuni 23. juulini Eesti Kalurite Liidu aadressile rannakalurikutse@hotmail.com.
Grupi täitumisel toimub kutseeksam 29. septembril. Eksami asukoht täpsustatakse ja sellest teatatakse taotlejatele täiendavalt.

Lisateavet rannakaluri kutse taotlemiseks leiate veebilehelt http://kalurikutse.ee/.

Rannakalur, tase 4 kutsestandardi nõuete alusel on välja töötatud täienduskoolituse õppekava, mille järgi korraldab kutseeksami eelseid täienduskoolitusi Hiiumaa ametikool.
Ametikooli korraldatav rannakaluri täienduskoolitus on väga kasulik ettevalmistus kutse taotlemiseks, sest valdkonna õigusaktide nõuetega kursisolek ja nende järgimine rannakalanduses on väga oluline.
Koolituste kohta saab täpsemat teavet Hiiumaa ametikooli täiendusõppe juhilt Jane Üksikult (koolitused[at]hak.edu.ee, 5690 7746) või jälgides ametikooli koolituskalendrit (https://hak.edu.ee/et/koolituskalender).

***

kuulutus sisestati 16.05.2018

Muudatustega rakenduskava (16.05.2018)
Aruanne

***

OTSIME LAAGRIS OSALEVATELE LASTELE SAATJAT
MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühingu rahvusvahelises projektis „Nuoret Seprat – Noored Sõbrad“ raames korraldatavas rahvusvahelises noortelaagris Soomes Virolahtis.
Laagri toimumisaeg: 03.06-08.06.2017
Laste vanus: 13-17 a. 
Saatja kohustused:
–       peamine ülesanne on olla laste kõrval, olla neile vajadusel abiks;
–       laagris toimuva info vahendamine lastele (tõlkimine);
–       vajadusel öövalves olemine;
Nõudmised saatjale:
–       eesti keele valdamine kõrgtasemel;
–       inglise või soome keele oskus suhtlustasandil;
–       vähemalt keskharidus;
–     varasem lastega töötamise kogemus;
–       hea suhtlemis- , väljendus- ja juhtimisoskus.
Kandideerijal esitada:
–       sooviavaldus;
–       muud kandideerija poolt vajalikuks peetavad dokumendid.
Kandideerimisdokumendid saata aadressile info@vrky.ee
Lisainfo: +372 5330 3930 Reili
Laager korraldatakse LEADER ning EMKF rahastuse toel ning toimub rahvusvahelise koostööprojekti raames, kus osalevad 2 projektipartnerit Eestist ja 2 Soomest.
Projektil on ka oma Facebooki lehekülg – https://www.facebook.com/Nuoret-Seprat-Noored-Sõbrad-18305…/  Kuulutus sisestati 15.05.2018

***

Virumaa Rannakalurite Ühing kuulutab välja Eesti-Soome rahvusvahelise koostööprojekti Nuoret Seprat – Noored Sõbrad sellesuvised noortelaagrid.

Laagrite sihtgrupp on Virumaa Rannakalurite Ühingu piirkonna noored vanuses 13-17. Kumbagi laagrisse ootame osalema 5 piirkonnas elavat või suvitavat  noort.

Laagrid toimuvad:

 Soomes Virolahtis 03.07-08.07 ja

Eestis Uljastel 23.07-27.07.

Soome laagris, mis keskendub sel aastal kultuurile, on noortel võimalus harjutada kätt video- ja fotokunstis, saada osa Sõbralaada korraldamise planeerimisest ja ka ise laadal osaleda. Laagrit tutvustav video: https://www.facebook.com/nuoretseprat/videos/2024120847847073/
Kõik kultuurihuvilised – registreeruma,  kes ees, see mees.

Eesti laagrisse Uljastel ootame noori, kellel ettevõtlik vaim, kes hindavad ühte raju metsaseiklust ja kes ei pelga nädalaks ennast looduskeskkonnas proovile panna. Instruktorid on juba elevil ja peavad plaani. Ootame seiklust täis nädalat!

NB! registreerimine kuni 31.05.2018

Lisainfo ja registreerimine e-postil: info@vrky.ee või tel: 53303930

***

Avatud Kalsadamate päeva programm

Võsu sadam

Laupäev 28.aprill 2018.a. kell 10.00 – 14.00

·         Kalakoka õpitoad kell 9.30-10.30 ja 11.00-12.00  – registreerimislink – 

https://doodle.com/poll/qtfg39hat67a5vtf

           juhendab Wöse peakokk Mart Klaas

·         Kell 10.00-13.00 teeb taustamuusikat Kert Krüsban akordionil

·         Kalasupi valmistamine VRKÜ kalurite eestvedamisel

·         Püügivahendite õpituba

·         Võsu vabatahtlik merepääste

·         Lasteala – meisterdamine Sagadi looduskooli juhendajatega ja mobiilised töötoad Merkuur OÜ              juhendamisel

·         Värske kala müük

·         Kohalikud väiketootjad (kohalik toit, käsitöö) 

Kell 13.00 Jaan Pehk’i kontsert 

Sissepääs tasuta!

***

Seoses Avatud sadamate päevaga, mis toimub 28.04 Võsu sadamas otsib Virumaa Rannakalurite Ühing MTÜ järgmiseid teenusepakkujaid:

–         muusikuid;

-  lava ja helithenika rent;

–         kalakokk;

–         lasteala tegevuste läbiviija;

–         traditsiooniliste püügivahendite tutvustaja ja

–         päevajuhti.

Huvi korral võtke palun ühendust info@vrky.ee või telefonil 53303930 – Reili

***

Teabepäevade esitlusmaterjalid:

Keskkonnainspektsiooni ettekanne – Erik Parts

Püügiandmete esitamise rakendus kaluritele e PERK – Keno Kaasiksoo, Maaeluministeerium

Kala üleandmisdeklaratsiooni koostamine ja registreerimise kohustus – Ain Soome, Maaeluministeerium

2018 kalapüügikvoodid – Kaire Märtin, Keskkonnaministeerium, 

***

***

***

INFOPÄEVA ESITLUS

***

27.02.2018 kontor avatud 11,30 – 15.00

***


Kuulutus sisestati: 02.02.2018.a

***

Registreerimine: 

MTÜ Virumaa Rannakalurite Ühing koostöös MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate koguga korraldab 31.03-08.04.2018 õppereisi Rumeenia ja Bulgaaria kalanduspiirkondadesse.

Koostööprojekti eesmärgiks on saada nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi tutvudes Bulgaaria ja Rumeenia kalanduspiirkondade ettevõtmistega, nt. kalandusega seotud toodete ja teenuste väljatöötamine, tootmine ja turundamine; turismi, sh. kalandusturismi teenuste ja toodete pakkumine ja turustamine; kuidas on korraldatud ettevõtjate, omavalitsuste ja organisatsioonide vaheline töö ja koostöövõrgustike toimimine jms.

Kuna kohtade arv koolitusest osavõtjatele on piiratud (14 inimest), siis  igast ettevõttest saab osaleda vaid üks inimene. Registreerimine toimub peale antud kuulutuse avaldamist laekunud soovide järjekorra alusel aadressil info@vrky.ee  või telefonil 53303930

***

Kuulutus sisestati: 09.11.2017.a

***

Muudatusettepanekud: 08.12.17 toimuvale üldkoosolekule:

***

Kaluritele hügieeninõuete täitmise  meelespea!  

Veterinaar- ja Toiduamet on koostanud kaluritele hügieeninõuete täitmise osas väikese meelespea. Toiduohutusnõuded esmatootjatele tulenevad Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrustest (EÜ) 852/2004 ja 853/2004.

Kalurite meelespeas on määrustes toodud nõuded lihtsamalt lahti seletatud. Juhend on koostatud nii eesti kui ka vene keeles.

Siiamaani on Veterinaar- ja Toiduamet kontrollinud hügieeninõuete järgimist vaid traallaevadel. Nüüd alustavad Veterinaar- ja Toiduamet ning Keskkonnainspektsioon hügieeninõuete täitmise jälgimist ka teiste kalurite ning nende püügialuste osas.

Kaluritele hügieeninõuete täitmise  meelespea (eesti keeles)

Kaluritele hügieeninõuete täitmise  meelespea (vene keeles)

***

Teadaanne!

   Tulenevalt 24. oktoobril 2017. a Riigikogus vastuvõetud kalapüügiseaduse muutmise seadusest tegeleb alates 1. detsembrist 2017. a kutselise kalapüügi korraldusega Maaeluministeeriumi asemel Veterinaar- ja Toiduamet. Täpsemalt saab infot siit.

***

Kutse nõupidamisele!

Sel aastal jõustus kalapüügiseadus, millest tuleneb vajadus jõustada lossitava kala kaalumise nõuded.

Kutsume arutelule, mis toimub 10.11.2017 alates kell 10,  Keskkonnaministeeriumi III korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn).

Nõupidamisele on oodatud kastmõrra- ja traalpüüdjad.

Palun registreerida eelnevalt koosolekule hiljemalt 8.novembriks e-posti aadressile siret.kurvet@envir.ee